Beseda župnika faranom

Množice gredo s cvetjem in palmami Odrešeniku naproti …

Tako poje pesem za današnjo cvetno nedeljo, s katero začenjamo veliki teden Gospodovega trpljenja in vstajenja. Toda letos te množice ne bodo skupaj zbrane ne za cvetno nedeljo, ne za veliko noč, ne v obredih svetega tridnevja. Bodimo pa duhovno združeni in tudi v sedanjih razmerah bomo mogli morda še na posebej doživet način obhajati velikonočno skrivnost – vsak dan tega svetega časa z dogodki tistega dneva. Ko boš sam(a) ali s svojimi najbližjimi pred Gospodom, če boš z njim v dvorani zadnje večerje, na Oljski gori, pred sodnikom, na križevem potu, na Kalvariji, če bodo tvoje misli pri Božjem grobu, potem se bo letos tam doma, na tvojem domu zate zgodilo VSTAJENJE. Ker mu kot množica ne moremo iti naproti, On prihaja k nam. Postanimo tako še posebej v tem tednu duhovna množica pred Odrešenikom. Prosimo za ves slovenski narod, za naše družine, za našo župnijo, za Evropo, da bi presegli zgolj zunanjosti praznovanja, ki so pri mnogih navzoči in zajemimo bistveno: Gospod nam prinaša smisel življenja.

Naj vas blagoslovi in varuje vsemogočni Bog Oče in Sin in Sveti Duh; tudi po priprošnji naših svetih zavetnikov.

Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
Sv. Jožef, varuh družin – prosi za nas.
Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.

Tiste, ki ste to prebrali, prosim, da omogočite in posredujete to tudi tistim, zlasti starejšim, ki niso vešči računalnika, morda tudi natisnete, še zlasti domačim ali sosedom.

Cvetna nedelja

Danes na cvetno nedeljo se pri mašah bere poročilo o Kristusovem trpljenju. Tudi kot družina lahko danes berete pasion po vlogah in na ta način vstopite v dogajanje Jezusovega odrešilnega dela.

Več o bogoslužju na to nedeljo lahko preberete na Družina.si.