Kesam se (7. poglavje)

Živjo!

Kako si kaj?

Zadnjič si spoznal/a zgodbo o Kajnu in Abelu. Čeprav je Kajn naredil velik greh, pa mu je Bog odpustil. Bog tudi nam odpušča grehe. To se zgodi pri zakramentu svete spovedi. Duhovnik v Božjem imenu dvigne roko in reče: »… in jaz ti odvežem tvojih grehov v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.«

Po spovedi si spet Božji prijatelj, brez greha v svojem srcu. Toda, da ti Bog lahko odpusti greh, je treba tudi, da se ga kesaš. O kesanju je govoril tudi Jezus. Povedal je zgodbo o farizeju in cestninarju. Vzemi učbenik, odpri ga na strani 29 in z rdečimi črkami je zapisana ta zgodba. Tvoja naloga je, da v prazna polja napišeš manjkajoče besede (farizej ali cestninar).

Posnetek cele zgodbe dobiš tukaj:

Tu pa je še animirana zgodba:

Sedaj pa te vabim, da v učbeniku najdeš odgovore na vprašanja:

Kako je molil farizej?

Kako je molil cestninar?

Ali nam Bog odpusti vse grehe?

S katero molitvijo povemo Bogu, da nam je žal, da smo grešili?

Nato pa reši še nalogo na strani 30 in se nauči spovedni obrazec na strani 31.

Tu pa je še posnetek, zate in za starše:

Želim ti čimboj lepe dni in da bi bil/bila vesel/a, da ti bo Bog ko boš šel/šla k prvi spovedi odpustil vse grehe!

župnik

p. s. V cerkvi pri Fari lahko dobiš adventni koledar. V njem je zgodba o slovenskem zdravniku, ki je pomagal priti do zdravja revnim ljudem v Vietnamu. Vsak dan v adventu lahko prebereš del te zgodbe. Cerkev je odprta vsak popoldan.