4. velikonočna nedelja 8.5.2022, nedelja dobrega pastirja in sklep tedna molitve za duhovne poklice.

Godovi: Pon.: Izaija, prerok;Tor.: Job, svetopisemski mož; čet.: Leopold Mandič, redovnik; Pet.: Fatimska MB; ned.: 5. velikonočna -svetovni dan družine.

Vse fare:  V mesecu maju naj se otroci še naprej zbirajo pri šmarnicah, kjer so organizirane. Tudi pri vsaki delavniški sveti maši beremo šmarnice in molimo litanije Matere Božje.

Študenti in tisti, ki ste med tednom v Ljubljani ste s strani katoliške mladine povabljeni na nikodemove večere, ki bodo 9., 10., in 11. maja na teološki fakulteti v Ljubljani. Letos bodo potekali na temo umetne inteligence. Z gosti se bodo pogovarjali o etičnih izzivih umetne inteligence, različnih vplivih na posameznika in še mnogo drugih vprašanj. Nikodemovi večeri, ki bodo v pon. torek in sredo, se začnejo ob 19. uri.

Naslednjo nedeljo bo nabirka za zavarovanje duhovnikov.

Danes bomo sveti krst podelili Ožbeju Rot iz Studenca.

Danes zvečer ob 18.30 bomo v župnijski cerkvi imeli šmarnice. Ob 19 ih pa bo maša za gasilce.

Pogreb za pokojnim Stanetom Širaj iz Metulj bo jutri ob 16.30. Sedmi dan za pokojnim pa bo v petek ob 19. uri pri Fari.

V nedeljo bo po maši pri Fari četrto srečanje za starše prvoobhajancev.

Čiščenje in krašenje: Hudi Vrh.

Čiščenje in krašenje: Cajnarje

Sv. Trojica: Verouk bo normalno za vse razrede  po urniku. Tudi mladinski verouk je vsak petek zvečer.

V nedeljo bo po maši pri Fari četrto srečanje za starše prvoobhajancev.

Čiščenje in krašenje: Jeršanovo, Hribarjevo.

Nova številka družine: V petek je tednik Družina obhajal 70 – letnico izhajanja. V njej je nekaj spominov in anekdot iz zakulisja nekdanjih sodelavcev.

Ravne: ofer za obnovo oltarjev