5. velikonočna nedelja 15.5.2022, svetovni dan družine

Godovi: pon.: Janez Nepomuk, duh., muč.; ned.: 6. velikonočna, nedelja turizma.

Vse fare:  

Nabirka današnje nedelje je namenjena za zavarovanje duhovnikov.

V mesecu maju naj se otroci še naprej zbirajo pri šmarnicah, kjer so organizirane. Tudi pri vsaki delavniški sveti maši beremo šmarnice in molimo litanije Matere Božje.

Danes ob 16. uri ste vabljeni k šmarnicam v župnijsko cerkev pri Fari.

Srečanje ŽPS-jev treh župnij bo v petek pri Sveti Trojici. Srečanje začnemo ob 19. uri.

Fara:

Sedaj bo tukaj četrto srečanje za starše prvoobhajancev.

Šmarnice bodo danes tukaj (v cerkvi sv. Mihaela) ob 16. uri. Vabljeni!

Srečanje za birmance bo v soboto ob 19. uri v župnišču pri Sveti Trojici. Za starše bo sestanek ob 20.30 pri Fari.

Prihodnjo nedeljo bo med mašo sveti krst.

V tiskanih oznanilih je za prihodnjo nedeljo zapisana maša pri Svetem Duhu. Te maše prihodnjo nedeljo tam ne bo. Žegnanjska maša pri Sv. Duhu bo na binkoštno nedeljo 5.6., ob 10. uri, ko bo tukaj istočasno birma. Prišel bo duhovnik od drugod.

Oklici!

Čiščenje in krašenje: Glina.

Sv. Vid:  

Čiščenje in krašenje: Cajnarje

Sv. Trojica:

Četrto srečanje za starše prvoobhajancev bo danes po maši pri Fari.

Naslednjo nedeljo bomo po maši podelili sveti krst.

Čiščenje in krašenje: Lovranovo, Zales, Rožanče

Nova številka družine: o novi romarski poti sv. Martina Turskega, ki gre tudi skozi našo državo od mejnega prehoda Hodoša do Opatjega sela, ki je na italijanski meji. Ta slovenski del velike evropske kulturne pot je dolg 550 km in je seJezudaj v celoti označen. Škof sv. Martin je vsaj dvakrat potoval skozi naše kraje. Izpričano je, da se je potem, ko mu je škof Hilarij v Francoskem Poitersu podelil nižje redove, vrnil v rodno Panonijo oznanjat Kristusa rojakom in drugič ko je šel v Sombotel krstit svojo mamo. Poleg sv. Jakoba je sv. Martinu posvečenih največ prafar in mu je posvečenih največ najstarejših cerkva.