Božič 2022, nedelja 25.12.2022

Godovi: pon.: Štefan, diakon; tor.: Janez Evangelist; sr.: nedolžni otroci; pet.: sveta družina; sob.: drugi sveti večer; nedelja: Marija Sveta Božja Mati, sl. praznik.

Včeraj je umrl je naš nekdanji župnik g. Brane Zadnik. Kraj, ura in datum pogreba še ni znana. Naj mu da Gospod mir in večni pokoj!

v ponedeljek bo praznik prvega mučenca Sv. Štefana in državni praznik dan samostojnosti in enotnosti – izobesimo zastave. Vabljeni k svetim mašam!

Božični koncert pri katerem bo nastopil tudi mladinski pevski zbor Bloke bo v sredo, 28. 12 po maši ob 18. uri. Vabljeni! Med mašo bo tudi blagoslov otrok.

V soboto bo silvestrovo in drugi sveti večer. Vabljeni, da se v krogu družine zberete k blagoslovu domov.

Obisk treh kraljev, koledovanje načrtujemo za jutri. Vabim otroke, da se v ponedeljek ob 11 uri dobimo v župnišču. Vsi, ki ste pripravljeni spremljati skupine, se dobimo sedaj po maši v zakristiji, da se dogovorimo za izvedbo koledovanja.

V četrtek bo po maši molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Molitev bo v kapeli. Vabljeni!

Čiščenje in krašenje: Velike Bloke od 41 naprej

Pogreb za pokojno Jožefo Tekavec iz Rudolfovega 8 bo v torek ob 14. uri.

V petek bo praznik svete družine. Pri maši ob 18-ih bo poseben blagoslov otrok. Vabljeni otroci in starši.

Čiščenje in krašenje: Sv. Vid

Sv. Trojica: Jutri, v ponedeljek vas bodo obiskovali trije kralji. Darovi, ki jih bodo zbirali bodo za misijone.

V petek bo praznik svete družine. Maša bo tudi tukaj pri Sv. Trojici ob 16.30. Pri maši bo poseben blagoslov otrok. Vabljeni otroci in starši.

Čiščenje in krašenje: Jeršanovo Hribarjevo

Nova številka družine: Božična. Nekaj izvodov je na voljo zadaj.