1. postna nedelja, 26.2.2023

Godovi: čet.: Neža Praška, dev in muč.; sob.:  postna kvatrna sobota, nedelja: 2. postna nedelja.

Slovenska Karitas nas tudi letos vabi, k posebni postni akciji 40 dni brez alkohola, ki spodbuja k solidarnosti do vseh, ki kakorkoli trpijo zaradi alkoholne zasvojenosti. Zadaj so na voljo zgibanke, na katerih je bolj podrobno razložen namen te postne akcije.

Ob nedeljah vas v postnem času vabim tudi k premišljevanju Jezusovega trpljenja. Vsako nedeljo bo križev pot v eni izmed cerkva.

Danes (jutri) popoldan ob 14. uri bo pobožnost križevega pota v župnijski cerkvi na Blokah pri Fari. Vabljeni!

V četrtek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih.

V četrtek po maši še eno uro molimo pred Jezusom v Najsvetejšem zakramentu. Molitev je v kapeli župnišča. Vabljeni!

Čiščenje in krašenje: Nemška vas

Čiščenje in krašenje: Osredek

Čiščenje in krašenje: Lovranovo, Zales, Rožanče

Nova številka družine:

Osebna zgodba Petre Samec, žene, mame treh najstnikov. Bila je vzgojena v veri, ki pa je bila zanjo le tradicija. Na poti spreobrnjenja k osebni veri je hvaležna za Božje dotike, ki so jo pripeljali, da je Jezusa sprejela za svojega Odrešenika.

Zadaj so tudi nova mesečna oznanila.