5. nedelja med letom, 4.2.2024

V petek smo se s praznikom Jezusovega darovanja v templju dokončno poslovili od božičnega časa – Hvala vsem, ki ste se udeležili svete maše. Včeraj pa smo lahko pri maši pri Sv. Vidu in pri Sv. Trojici prejeli blagoslov svetega Blaža.

Godovi: tor.: Pavel Miki in drugi japonski mučenci; čet.: Slovenki kulturni dan, izobesimo zastave! pet.: Apolonija, muč.; sob.: Sholastika, red.; ned.: 6. nedelja med letom, svetovni dan bolnikov.

Vse fare:  V župnišču pri Fari  vsak četrtek molimo pred Najsvetejšim. Vabljeni ste iz vseh župnij.

Fara: Hvala vsem, ki ste včeraj pomagali pospraviti jaslice. Hvala tudi duhovnemu pomočniku g. Simonu Onušiču, ki je bil danes pred in med mašo v spovednici na voljo za sveto spoved.

Čiščenje in krašenje: Velike Bloke 1-20

Sv. Vid:

Čiščenje in krašenje: Štrukljeva vas

Sv. Trojica:

Čiščenje in krašenje: Polšeče, Zavrh

Nova številka družine: O poskusu leve vlade, ki želi po čistkah na RTV, posegati tudi  v delovanje drugih medijev in omejevati zasebne pobude, tokrat z namero ukinjanja sofinanciranja katoliških in ostalih zasebnih vrtcev. Pri tem gre za ukinjanje svobode, demokratičnosti in pluralizma v predšolski vzgoji v Sloveniji.

Zadaj lahko dobite nova tiskana oznanila za februar. V njih najdete tudi vabilo na liturgični tečaj preko zoom-a.