Marija, sveta Božja Mati, 1.1.2023, sklep božične osmine, dan miru, začetek meseca verskega tiska

Godovi: tor.: presv. Jezusovo ime;čet.: tretji sveti večer; pet.: Gašper, Miha, Boltežar – sv. Trije kralji ali Gospodovo razglašenje, slovesni praznik; ned.: nedelja Jezusovega krsta

V ponedeljek, na štefanovo smo v župniji Bloke in Sv. Trojica izpeljali trikraljevsko akcijo. Na Blokah nam žal ni uspelo obiskati vseh domov. Skupaj smo za misijone zbrali 3123 eur. Bog povrni vsem darovalcem. TKA je lepa izkušnja, skoraj ni človeka, ki se ne bi razveselil prihoda treh kraljev- kolednikov, čeprav obiščemo vse tudi nekrščene ali kakšnega druge vere. Vsak tudi kaj prispeva.

(Bloke: V adventni akciji so otroci iz župnije Bloke zbrali 301eur, ta dar je za otroke v misijonskih deželah.)

Maša za pokojnega papeža Benedikta XVI. bo v torek, 3.1.2023 ob 7.30 v kapeli župnišča pri Fari.

V četrtek zvečer bo tretji sveti večer. Zopet blagoslovimo svoje domove. V petek je slovesni praznik Gospodovega razglašenja. Sveta maša bo pri Fari ob 16.30 in pri Sv. Vidu ob 18.00.

Bolne in ostarele bom  s svetim obhajilom obiskoval v petek dopoldan in po potrebi tudi popoldne.

Verouk bo ta teden samo za skupine, ki imajo verouk ob torkih. To je za 2., 3., 4., in 5. razred.

Maša v četrtek zvečer bo za Igorja Zakrajška in ne za Ivo Zakrajšek, kot po pomoti piše v oznanilu.

Čiščenje in krašenje: Studenec.

V četrtek bo ob pol sedmih zvečer ura molitve pred Najsvetejšim.

Čiščenje in krašenje: Otave.

Čiščenje in krašenje: Lovranovo, Zales, Rožanče

Nova številka družine: prejšnja je bila božična in dvojna