5. nedelja med letom, 5.2.2023

Godovi: pon.: Pavel Miki in drugi japonski mučenci; sr.: Slovenki kulturni dan, izobesimo zastave! čet.: Apolonija, muč.; sob.: Lurška MB, svetovni dan bolnikov; ned.: 6. nedelja med letom.

Vse fare: Ta teden zaradi šolskih počitnic tudi verouka ne bo. V soboto zvečer bo pri Fari v župnišču srečanje prve zakonske skupine.

Fara:

V četrtek bo ob pol sedmih zvečer ura molitve pred Najsvetejšim.

Po maši bo srečanje za starše veroučencev 3. razreda.

Čiščenje in krašenje: Duhovska soseska

Sv. Vid:

Po maši bo srečanje za starše veroučencev 2. in 3. razreda.

Čiščenje in krašenje: Cajnarje

Sv. Trojica:

Jutri bo po maši pri Fari srečanje za starše veroučencev 3. razreda.

Čiščenje in krašenje: Bočkovo, Lepi vrh

Nova številka družine: O novoimenovanem nadškofu v Homsu v Siriji Jacqus-u Mourad-u. Leta 2015 je pet mesecev preživel v ujetništvu islamskih skrajnežev. Čas, ki ga je preživel kot talec džihadističnih teroristov v Siriji opisuje kot duhovno izkušnjo. Džihdisti so ga večkrat bičali, mu držali nož na vratu in zahtevali, naj prestopi v islam. Kljub temu pa je uspel ohraniti notranji mir, moč in vedrino. Vse to je izviralo iz molitve rožnega venca. V zaporu je čutil, da so mu bile v veliko oporo tudi molitve njegovih prijateljev.