19. nedelja med letom, 13.8.2023

Godovi: pon: Maksimiljan Kolbe, duhovnik in mučenec; tor.: Marijino Vnebovzetje, slovesni in zapovedani praznik – maše bodo po razporedu kot je v oznanilih, za župnijo Bloke bo edina maša ob 10-ih v cerkvi Marijinega vnebovzetja v Velikih Blokah – sosesko prosim za pripravo cerkve in za sodelovanje pri maši; sr.: Sv. Rok, spokornik; ned.: 20. nedelja med letom, ob 10 ih bo žegnanje v Ravniku, maša v župnijski cerkvi pri Fari bo ob 19. uri.

Vse fare: Nabirka današnje nedelje je za prizadete v poplavah prejšnji teden.

Fara:

V sredo, ko obhajamo god svetega Roka bo sv. maša v podružni cerkvici v Ravniku. Maša bo ob 19-ih.

Pogreb za pok Janezom Milavcem iz Velikega Vrha bo v sredo ob 17. uri.

V četrtek po maši še vedno molimo pred Najsvetejšim.

Čiščenje in krašenje: Metulje

Sv. Vid:

Maša ob 30. dnevu za + Milko Doles bo v petek ob 19. uri.

V nedeljo bo maša za Angelo Hiti, 18. obl.

Čiščenje in krašenje: Osredek

Sv. Trojica:

Čiščenje in krašenje: Lovranovo, Zales, Rožanče

Nova številka družine: O nedavnem Svetovnem dnevu mladih na Portugalskem, ki se ga je udeležilo 1, 5 milijona mladih romarjev z vsega sveta. Pišejo tudi o nedavnih poplavah in o Mateji Tušek, mamici štirih majhnih otrok, ki jo je plaz zasul pred domačo hišo v Poljanski dolini.