2. velikonočna nedelja, bela nedelja, nedelja Božjega usmiljenja 7.4.2024

Godovi: Z današnjo nedeljo se zaključuje tudi osemdnevno praznovanje Velike noči, velikonočna osmina. Velikonočni čas pa traja še naprej, do Binkošti; ned.: 3. velikonočna nedelja in začetek tedna molitve za duhovne poklice.

Ta teden spet nadaljujemo z veroukom za vse skupine.

Srečanje združenih ŽPS-jev bo v petek ob 19. uri pri Sv. Trojici.

V četrtek po maši ste vabljeni k molitvi pred Jezusom v Najsvetejšem zakramentu.

V nedeljo bo po maši sveti krst.

Čiščenje in krašenje: Ravnik, Hudi Vrh

Sv. Vid: Umrl je Jože Kovačič iz Bečajev 6. Pogreb bo jutri ob 16. uri na pokopališču pri Sv. Juriju. Žara bo od 14. ure v cerkvi.

Čiščenje in krašenje: Otave

Oklic: Zakrament svetega zakona želita skleniti:

ženin Granič Ivan in nevesta Kaja Kraševec.

Poroka bo v soboto ob 15. uri v naši župnijski cerkvi. Obenem bo krst prejela hčerka Izabela.

Čiščenje in krašenje: poskrbi družina novoporočencev. (sicer pa je na vrsti skupina Slugovo, Malni – dogovorite se)

Nova številka družine: Prejšnja velikonočna številka je bila dvojna. Nekaj izvodov je na voljo zadaj na mizici. V njej je med drugim tudi rubrika škofje vam odgovarjajo. Škof Stanislav Lipovšek tokrat odgovarja na vprašanje  o posmrtnem življenju.  Bralec škofa sprašuje kaj pravi na to, da nekateri verujejo v Boga, ne verjamejo pa v posmrtno življenje.

Nova tiskana oznanila.