18. nedelja med letom, 5.8.2023, Jezusova spremenitev na gori, praznik

Godovi: tor.: Dominik, ustanovitelj dominikancev; sr.: Edith Stein, red. muč.; čet.: Lovrenc, diakon; Pet.: Klara, devica; ned.: 19. med letom

Vse fare:

V tem tednu imajo oratorijski animatorji od petka do nedelje pripravo na oratorij.

V preteklem tednu in še danes (v nedeljo) na Portugalskem v Lizboni poteka svetovni dan mladih. Udeležilo se ga je več kot 400 mladih iz Slovenije med njimi tudi trije iz župnije Bloke in Sv. Trojica.

Nabirka naslednje nedelje bo za prizadete v neurjih. Zbrana sredstva se bodo izročila Slovenski Karitas.

Fara:

Čiščenje in krašenje: Topol

Sv. Vid:

Čiščenje in krašenje: Osredek

Sv. Trojica: 

Čiščenje in krašenje: Jeršanovo, Hribarjevo

Nova številka družine: Dve pričevanji o spremljanju bolnih in umirajočih. Članek nosi naslov Sveti čas. Iz izkušenj spremljanja umirajočih so čas zemeljskega poslavljanja, svojci doživljali kot poseben, sveti čas. To so trenutki, ko ostanejo pomembni samo še odnos in ljubezen, ki jih še lahko imamo z odhajajočimi na drugi svet.