23. nedelja med letom, 10.9.2023, žegnanje na Runarskem, Ob 15.00 bo na Studencu blagoslov traktorjev.

Godovi: tor.: Marijino ime; sr.; Janez Zlatousti, šk. in c. uč.;  čet.: povišanje Svetega Križa, praz., pet.: Žalostna MB, sob.: Kornelij in Ciprijan, mučenca; ned.: 24. med letom – nedelja svetniških kandidatov. (Ob tej priložnosti bo tokrat slovesnost v Sodražici)

Stična mladih. Bo to soboto. V okviru dekanije Cerknica bo organiziran avtobusni prevoz. Odhod avtobusa iz Nove vasi bo ob 8. uri. Mladi se lahko prijavite pri cerkniškem kaplanu Janezu Žerovniku ali pri meni (031 412 652). Prijave zbiramo do vključno ponedeljka. Cena prevoza bo 15eur, 12eur pa je vstopnina na prireditev. Župnija za vsakega udeleženca donira 10 eur. Potrebno se je prijaviti na portalu Stična mladih. Vabljeni, študentje, srednješolci in tudi prihodnji birmanci.

Naslednjo nedeljo bo v Novi vasi ob 10.00 odprtje Bloškega sejma. Zato bo nedeljska maša pri Fari že ob 9.00. Pri Sv. Vidu in pri Sv. Trojici bo maša kot navadno ob 8. uri. Podelitev zakramenta bolniškega maziljenja ta dan ne bo, ampak bo to med mašo v nedeljo 8.10.

Zbiramo prijave za romanje na Zaplaz in v Stično, ki bo v soboto, 30. septembra. Vabljeni, da se čim prej prijavite.

Fara:

Čiščenje in krašenje: Nova vas 66…

Sv. Vid: Hvala vsem, ki ste včeraj prišli pripravljati drva!

Čiščenje in krašenje: Štrukljeva vas

Sv. Trojica:

Čiščenje in krašenje: Andrejčje, Gradiško, Štorovo

Nova številka družine: O papeževem obisku v Mongoliji, kjer živi približno 1500 katoličanov.