2. postna nedelja, 5.3.2023

Godovi: tor.: Perpetua in Felicita, muč.;sob.: 40 mučencev; nedelja: 3. postna nedelja.

Vse fare:

Pobožnost križevega bo danes (jutri) popoldan ob 14. uri bo v župnijski cerkvi pri Sv. Vidu. Pridite nekaj minut prej, da se dogovorimo za sodelovanje.

Prihodnji teden bo križev pot v nedeljo ob dveh popoldan v župnijski cerkvi pri Sv. Trojici. Križev pot bo pripravila in vodila zakonska skupina.

Projekcija filma o blaženem Antonu Martinu Slomšku bo danes (jutri) zvečer ob 7. uri v dvorani Kulturnega doma v Cerknici.  Vabljeni, da si pridete film ogledati. Vstopnice lahko kupite na blagajni v Kulturnem domu  na dan projekcije. Cena je pet evrov.

V soboto zvečer ima v župnišču na Blokah srečanje prva zakonska skupina.

Fara:

Čiščenje in krašenje: Studeno

V četrtek po maši bomo zopet molili pred Najsvetejšim. Vabljeni, da se pridružite!

Sv. Vid:

Verouka za starejšo skupino v petek zaradi obšolskih dejavnosti ne bo.

Čiščenje in krašenje: Osredek

Sv. Trojica: Člane trojiške ŽPS vabim, da me po maši počakate, ker bi rad podal eno pobudo.

Čiščenje in krašenje: Polšeče, Zavrh

Nova številka družine: O avtorstvu pesmi Oj triglav moj dom, ki smo jo lahko v novi izvedbi slišali na odprtju svetovnega prvenstva v Planici. Pesem je prvič uglasbil takratni dovški župnik Jakob Aljaž, napisal pa jo je nekdanji radgonski župnik Matija Zemljič. Pesem so prvič zapeli ob uradnem odprtju Aljaževega stolpa na Triglavu. To je bilo 22. avgusta 1895.