2. velikonočna nedelja, bela, nedelja Božjega usmiljenja 16.4.2023

Godovi: Z današnjo nedeljo se zaključuje tudi osemdnevno praznovanje velike noči, velikonočna osmina. Velikonočni čas pa traja še naprej, do Binkošti; ned.: 3. velikonočna nedelja, tudi god sv. Jurija in začetek tedna molitve za duhovne poklice.

Ker bo v nedeljo tudi god sv. Jurija, ki je zavetnik cerkve v Cajnarjih, bo tam ob 10ih žegnanjska sveta maša. Vabljeni!

Ta teden spet nadaljujemo z veroukom za vse skupine.

Sestanek za oratorij bo v soboto, 22.4. ob 17. uri v župnišču pri Fari. Vabljeni ste mladi od 9. razreda naprej.

Sv. Vid: Sedaj po maši pa ste mladi vabljeni v cerkev na Rakeku. Tam bo sprejem križa svetovnega dneva mladih, ki bo poleti potekal v Lizboni na Portugalskem. Sprejem križa in molitveno srečanje se bo začelo ob 20.30.

Sedaj po maši bomo podelili zakrament svetega krsta deklici Brini Korošec iz Velikih Blok 3a.

V četrtek ste vabljeni k moliti pred Najsvetejšim.

Čiščenje in krašenje: Nova vas 41-65

Čiščenje in krašenje: Štrukljeva vas

Sv. Trojica: V soboto zjutraj ob 8. uri bo maša za Romano Intihar, 7.d.

Čiščenje in krašenje: Jeršanovo, Hribarjevo.

Nova številka družine: Prejšnja velikonočna številka je bila dvojna. Nekaj izvodov je na voljo zadaj na mizici. O lepoti liturgije – bogoslužja, ki ni v estetiki, ampak v srečanju z Gospodom.