6. velikonočna nedelja 14.5.2023, nedelja turizma, prvo obhajilo pri Sv. Vidu

Godovi: tor.: Sv Janez Nepomuk, duh., muč.;čet.: Gospodov vnebohod, slovesni praznik; pet.: začetek binkoštne devetdnevnice ned.: 7. velikonočna, slovesnost prvega svetega obhajila pri Fari in pri Sveti Trojici.

V vaseh, kjer so organizirane šmarnice, otroke še naprej spodbujam k obisku šmarnic. Tudi pri vsaki delavniški sveti maši še naprej beremo šmarnice in molimo litanije Matere Božje.

V dnevih pred praznikom Gospodovega vnebohoda bodo po nekaterih cerkvah prošnje maše, med katerimi bomo prosili za blagoslov polj in dobro letino. V litanijah se bomo s tem namenom priporočili vsem svetnikom. Vabljeni, da se prošnjih maš udeležite v večjem številu. Več o pomenu prošnjih in poljskih maš si lahko preberete v tiskanih oznanilih.

V četrtek bo slovesni praznik Gospodovega vnebohoda, ki se ga udeležimo v večjem številu. Maše: Sv. Vid: ob 17ih; Sv. Trojica 18.30; Fara 20ih.

Srečanja ŽPS-jev ta petek, kot je bilo prvotno načrtovano ne bo. Srečanje ŽPS-jev bomo prestavili na naslednji petek, to je pred Binkoštno nedeljo. Začeli bomo ob 19. uri.

Fara: V soboto bo ob 9.30 maša tudi v cerkvi sv. Petra na Studencu.

Prihodnjo nedeljo bo ob 10. uri slovesnost prvega svetega obhajila. Prvo sveto obhajilo bo prejelo 7 naših prvoobhajancev in ena prvoobhajanka iz vidovske fare.

Ta teden je v Ameriki umrla Mary Jane Hiti, žene od pokojnega Zimovega Franceta iz Nove vasi. Maša zanjo bo na binkoštno nedeljo pri Fari kot drugi namen.

Čiščenje in krašenje: poskrbijo starši prvoobhajancev

Sv. Vid:  maša v petek bo za pokojne iz družine Stražiščar in Petrič

Čiščenje in krašenje: Sv. Vid

Sv. Trojica: Prihodnjo nedeljo bo ob 8. uri slovesnost prvega svetega obhajila. Prvo sveto obhajilo bodo prejeli trije prvoobhajanci – Erazem, Marta in Elizabeta.

Čiščenje in krašenje:  poskrbijo starši prvoobhajancev

Nova številka Družine: Pred mednarodnim dnevom družine, ki ga obeležujemo 15. maja je objavljen pogovor z Markom Juhantom o vzgoji ter o odnosih med starši in otroki. Med drugim pravi: Večino staršev skrbi, kaj bodo rekli svojim najstnikom. Vas naj to ne skrbi. Itak vas ne poslušajo. Pazite pa, kaj delate, saj vas ves čas opazujejo.