Sveta Družina 2023, nedelja 31.12.2023, zvečer bo 2. sveti večer

Godovi: pon.: Novo leto in slovesni praznik Marije svete Božje Matere; pet.: tretji sveti večer; sob.: Gospodovo razglašenje – sv. Trije Kralji; nedelja: Jezusov krst

Verouka ta teden zaradi praznikov še ne bo. Otroci se skupaj s starši udeležite praznične svete maše v soboto in v nedeljo, na sveta večera, danes in v petek pa se zberite k družinski molitvi in blagoslovu domov.

V petek bom po domovih obiskoval starejše in bolne župljane in jim prinašal zakramente. Vabim vas, da svoje onemogle starše, ki ne morejo več v cerkev spodbudite, da se prijavijo za obisk duhovnika na domu.

Božični koncert mladinskega pevskega zbora Bloke z gosti bo v soboto, 6.1. v župnijski cerkvi sv. Mihaela pri Fari. Začetek koncerta bo ob 19. uri. Vabljeni!

Bralce beril, ki ste zapisani na seznamu v tiskanih oznanilih prosim, da v primeru zadržanosti sami najdete zamenjavo ali mi vsaj sporočite, da vas ne bo. S tem boste meni ali duhovnemu pomočniku naredili dobro delo, ker nama bosta prihranila živčno negotovosti tik pred sveto mašo.

Fara: Umrl je Adolf Žgajnar, ključar iz Topola. Pogreb bo v soboto ob 15. uri.

V četrtek bo po maši molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Molitev bo v kapeli. Vabljeni!

V soboto, na praznik Treh kraljev bo ob 10. uri maša za Jožefo Ivančič, 30. dan.

Čiščenje in krašenje: Metulje

Sv. Vid: Maša za +Andreja Medena, 30.d. bo v torek ob 16. uri v Otavah.

V soboto, na praznik Gospodovega razglašenja bo ob 18. uri maša za Ivana Otoničarja.

Čiščenje in krašenje: Osredek

Sv. Trojica: Danes, po maši vas bodo obiskovali trije kralji. Darovi, ki jih bodo zbirali bodo za misijone.

Jutri bo maša ob 10. uri v zahvalo. V soboto na praznik pa bo maša za Milana in starše Žnidaršič iz Malna.

Čiščenje in krašenje: Andrejčje, Gradiško, Štorovo

Nova številka družine: Prejšnja je bila dvojna. Božična. (Nekaj izvodov je na voljo zadaj.)