Binkoštna nedelja, 26.5.2023, žegnanje pri Sv. Duhu.

Godovi: pon.: binkoštni ponedeljek, Marija Mati Cerkve, praznik;Kancij Oglejski, muč.; sr. Obiskanje device Marije, praznik, sklep šmarnične pobožnosti; ned.: Sveta Trojica, slovesni praznik; žegnanje pri Sveti Trojici.

Vse fare:  

V mesecu juniju bomo pri delavniških mašah brali t. i. Vrtnice, na koncu maše se bomo z molitvijo litanij priporočil Jezusovemu Srcu.

V četrtek bomo poromali v Medžugorje. Odhod avtobusa iz parkirišča pred kaplanijo pri Fari bo ob 5. uri zjutraj. Prostora je še za šest oseb, tako da se lahko še prijavite. Svetih maš od četrtka do sobote zvečer ne bo.  

Fara: Danes bomo (tu), v župnijski cerkvi, ob 13. uri s svetim krstom v občestvo Cerkve sprejeli Žana Riglerja iz Strmce 7.

Zadaj pri vhodu je na voljo knjižica, ki jo je izdala ga. Marica Marolt iz Velikih Blok. Prostovoljni prispevki so namenjeni za cerkev – obnovo in čiščenje glavnega oltarja, s čimer smo začeli v tem tednu in za obnovo duhovniškega spomenika in pokopališkega križa.

Jutri, na binkoštni ponedeljek bo ob 18. uri prošnja maša pri Sv. Duhu.

Poljska maša v Velikih Blokah bo v torek ob 18. uri. Pripravite vodo in sol za blagoslov.

Zaključek verouka bo v ponedeljek in torek, po urniku. Če še kdo ni prinesel spričevala naj ga nujno prinese. Otroci naj k verouku prinesejo liturgične zvezke. Vsi veroučenci naj se udeležijo sv. maše na praznik SRT (Telovo), ki bo v četrtek, 8. junija in potem še zunanje slovesnosti s procesijo, ki bo v nedeljo, 11. 6. Prvoobhajanci naj takrat pripravijo cvetje, za posipanje pred oltarčki. Fante in moške pa že sedaj naprošam za pripravljenost pri postavitvi in nošenju bander in neba. Družine vabim, da tudi med počitnicami redno prihajate k nedeljskim svetim mašam. Tudi če ste na dopustu, v nedeljo poiščite cerkev, kjer se obhaja sveta maša in se je udeležite.

Prihodnjo nedeljo, na nedeljo Sv. Trojice je farno žegnanje pri Sv. Trojici, maša bo tam ob 10. uri. Tukaj bo maša ob 8. uri!

Čiščenje in krašenje: Studenec

Sv. Vid:

Jutri bomo tu, v župnijski cerkvi, ob 12. uri s svetim krstom v občestvo Cerkve sprejeli Nastjo in Marcela Rudolf iz Kremence 5a.

Z veroukom za letošnje prvoobhajance smo zaključili v petek. Prihodnji birmanci in prvi razred ima zaključek verouka v petek, 9. junija ob običajni uri verouka. Na nedeljo Sv. Rešnjega telesa in krvi, 11. junija naj pridejo vsi veroučenci ob zaključku veroučnega leta v zahvalo k sveti maši, kjer bodo sodelovali v procesiji. Prvoobhajanci naj takrat pripravijo cvetje, za posipanje pred oltarčki. Fante in moške pa že sedaj naprošam za pripravljenost pri postavitvi in nošenju bander in neba. Družine vabim, da tudi med počitnicami redno prihajate k nedeljskim svetim mašam. Tudi če ste na dopustu, v nedeljo poiščite cerkev, kjer se obhaja sveta maša in se je udeležite.

Naslednji teden bo nedeljska sveta maša že v soboto zvečer. V nedeljo je namreč farno žegnanje pri Sv. Trojici.

Bo pa naslednjo nedeljo maša v Osredku, ker je naslednji petek god zavetnika cerkve sv. Primoža in Felicijana. Sv. mašo bo vodil duhovnik od drugod.

Čiščenje in krašenje: Otave

Sv. Trojica:

Zaključek verouka bo v ponedeljek in torek, po urniku. Če še kdo ni prinesel spričevala naj ga nujno prinese. Otroci naj k verouku prinesejo liturgične zvezke. Vsi veroučenci naj se udeležijo sv. maše na praznik SRT (Telovo), ki bo v četrtek, 8. junija in potem še zunanje slovesnosti s procesijo, ki bo v nedeljo, 11. 6. Prvoobhajanci naj takrat pripravijo cvetje, za posipanje pred oltarčki. Fante in moške pa že sedaj naprošam za pripravljenost pri postavitvi in nošenju bander in neba. Družine vabim, da tudi med počitnicami redno prihajate k nedeljskim svetim mašam. Tudi če ste na dopustu, v nedeljo poiščite cerkev, kjer se obhaja sveta maša in se je udeležite.

Prihodnjo nedeljo obhajamo slovesni praznik Svete Trojice. Za našo župnijo pa je to obenem tudi  župnijsko žegnanje. Vabljeni, da pridete v čim večjem številu. Maša bo letos ob 10. uri. Pol ure pred mašo pa ste vabljeni, da pridete tudi k molitvi pred Najsvetejšim. Za po maši pa vas prosim, da se pripravi agape – malo pogostitve.

Čiščenje in krašenje:  Bočkovo, Lepi Vrh

Nova številka družine:

O življenju in delu arhitekta dr. Jožeta Marinka, ki je ustvarjal in žlahtnil sakralno arhitekturo 20. stoletja. (Jože Marinko je brat nekdanjega župnika Antona Marinka.)

Še nekaj drugih vabil:

Maša v kočevskem Rogu in spominska slovesnost za pobitimi po 2. svetovni vojni bo v soboto, 3. junija ob 11. uri. Somaševanje bo vodil novomeški škof Andrej Saje. Vabljeni!

Lovski pevski zbor Martin Krpan Bloke pa vabi na predstavitev dveh zgoščenk, ki so jih posneli v zadnjih letih. Predstavitev bo v dvorani Bloški smučar v soboto, 3. junija ob 19. uri.

Kulturno društvo Bloke, vokalna skupina Diva in mladinski pevski zbor Bloke vabijo na koncert, ki bo (tudi) v soboto, 3. junija ob 19. uri v župnijski cerkvi pri Sv. Trojici.